Z času na čas dostávam email od ľudí, ktorí mi pochvaľujú moje knihy, alebo videokurzy, lebo v nich opisujem životy a úspechy normálnych ľudí a nie nejakých multimilionárov, alebo až miliardárov.

Tak som sa nad tým zamyslel a uvedomil som si, že skutočne v knižniciach a v kníhkupectvách nenájdeš knihy normálnych ľudí, ktorí majú aktívny, alebo pasívny príjem od 3.000 do 10.000 € za mesiac, ako keby títo ľudia boli pre spoločnosť nezaujímaví.

Ale veď toto je presne to, čo väčšina ľudí naozaj chce a môže aj reálne dosiahnuť. Preto som vypísal tri dôvody, prečo nie je zdravé, motivovať sa miliardármi, ale práve normálnymi ľuďmi, ktorí dosiahli finančnú nezávislosť.

1.) Pravdepodobnosť, že sa staneš miliardárom je menšia ako výhra v lotérii – ak si porovnáme, ako často niekto vyhrá Jackpot v lotérii a koľko je na svete miliardárov, tvoje šance na úspech sú väčšie pri tej lotérii. Pred tým, ako si teda kúpiš ďaľšiu knihu nejakého NY Times Besteller autora, podaj si radšej tiket v štátnej lotérii. Šanca, že sa v dnešnej dobe staneš jedným znich je rovná nule. Ak nemáš známosti a kontakty (na miliardára ani politické známosti na Slovensku nebudú stačiť), nie si v nejakých podivných spoločenstvách bohatých, či dokonca sektách, tak na to už úplne zabudni.

2.) Môže ťa to veľmi demotivovať – uvedom si, a často na to upozorňujem ľudí na mojich seminároch, že väčšina projektov sa v živote nepodarí, ako sa podarí. Ale to je úplne normálne, ty musíš neustále skúšať a hľadať cesty, ako sa k úspechu dopracuješ. No keď budeš vidieť ten obrovský rozdiel medzi tebou a tými miliardármi, budeš frustrovaný, aj keď budeš zarábať vysoko nad pomery. Jeden reálny príklad za všetko: Kamarát v Nemecku zarába vo svojom biznise od 10.000 do 20.000 € mesčne. Čuduj sa svete, je v živote nešťastný, lebo má totálne vymytý mozog americkými motivátormi a chce zarobiť do 10 rokov 10 miliónov €. Celé dni len pracuje, nikam nechodí, nijak si neužíva života, len aby si svoj cieľ splnil.

3.) Uniká ti cieľ, prečo pracuješ: aby si dosiahol FINANČNÚ NEZÁVISLOSŤ – A na finančnú nezávislosť ti reálne stačí od 2000 do 3000 € mesačne pasívny príjem. Všetko nad túto sumu je už len nepotrebný komfort. Preto tvoje vzory nemôže byť niekto, kto má na konte miliardu, ale niekto, kto má život taký, aký chceš mať aj ty.

Preto ti vrele odporúčam motivovať sa obyčajnými ľuďmi, ktorí úspešne rozbehli nejaký biznis a vybudovali pasívny príjem. Majú tak príjem od 3000 do 10.000 € mesačne.

Som o tom pevne presvedčený, že každý normálny človek chce presne to isté.

Ponúka sa teda otázka, kde takýchto ľudí nájsť, pretože oni nikomu nevytrubujú, že majú pasívny príjem niekoľko tisíc eur mesačne. O niekoľkých z nich píšem aj v mojich knihách Biznis a pasívny príjem a Ako mať viac času, peňazí a krásnych zážitkov (práve vychádza).

Alebo sa pozri naokolo na ľudí, ktorých poznáš, a vieš, že majú úspešný biznis, alebo až moc pohodičkový život.

Ak máš akékoľvek otázky, napíš ich dolu do komentárov.

S pozdravom, Milan Marko