V tomto článku budem pokračovať vytváraním pasívneho príjmu teda biznisu. Aby si to správne chápal najprv musíš vytvoriť fungujúci biznis a potom, ak budeš mať dobrý ročný a mesačný profit, tak z toho si môžeš samozrejme naakumulovať investície a investovať do pasívneho príjmu.

Rád by som otvoril tému, ktorú často krát počúvam od ľudí: „ Milan, ty kde pracuješ? Iba parazituješ na spoločnosti, nič nerobíš!“

To je taká vec, ktorú budeš počúvať, keď budeš mať pasívny príjem. Prečo? Pretože ľudia to jednoducho nechápu, že pasívny príjem nevznikol zo vzduchu, nepadol mi na hlavu z neba! Mám 40 rokov a určitým spôsobom som sa k tomu dopracoval. Boli časy, keď som žgrlošil, nechodil som nikam- na párty, na dovolenky a podobne. Moje investície smerovali na správne veci- nekupoval som si iphony, drahé autá, stále jazdím na pegeote (kabriolet a páči sa mi). Mám starý iphone 6 za nejakých 160.- €: zavolám si kam s ním chcem, napíšem si s kým chcem, auto ma odvezie z bodu A do bodu B.

Pasívny príjem si treba naakumulovať dopredu

Ty investuješ peniaze tým právnym smerom. Pozri sa na to, kam investuje peniaze väčšina ľudí – berú si hypotéky, kupujú drahé dovolenky, majú drahé telefóny, oblečenie. Ak chceš byť človek s pasívnym príjmom musíš myslieť úplné ináč aj žgrlošiť /aj to k tomu patrí/. Veď väčšina milionárov, ktorých poznám mi tiež povedali na rovinu „ boli časy, keď som aj ja žgrlošil a investoval na správnom mieste. Neinvestoval som tam, kde to nemalo význam.“

Poznal dom takú mladú holku, ktorá nezarábala veľa. Teraz má nejakých 31 rokov a hovorila mi, že keď mala 22 rokov, tak si začala sporiť. Každý mesiac nejakých 50 alebo 80,- €. Samozrejme mala nejakých 600,- alebo 700 ,- € a kamarátky sa jej smiali. Ale tak to išlo mesiac za mesiacom. Nedávno si kúpila byt z vlastného – žiadna hypotéka, žiadna pôžička riadne si kúpila byt.

Pravdaže, po čase sa jej tie peniaze naakumulovali, ona investovala peniaze na správnu vec. Nemíňala peniaze na hlúposti ako naša celá spoločnosť. To jej myslenie bolo orientované na to, že má sporiť. Stačí byť trochu ekonómny a investovať tam, kde treba a ono sa to po čase ukáže.

Teraz si zober, že každý mesiac ušetríš aspoň 100,- €, za rok to robí 1200,- €, za 10 rokov to máš? 12 000,- €. Teraz si zober, že nejaké mesiace budeš trochu viac zarábať alebo urobíš nejaký profit, urobíš nejaký biznis a to sporenie sa bude každý mesiac zvyšovať. Nemusí to byť len 100,- €, nejaký mesiac urobíš 500,- €. Ide o to myslenie. Peniaze správne naakumuluješ, aby si vytvoril pasívny príjem. Či už z tvojich bytov alebo z tvojich nehnuteľností.

Ľudia, ktorý majú pasívny príjem, nie sú žiadni paraziti

Keď už máš raz pasívny príjem- môžeš cestovať, investovať do biznisov, robiť čo chceš, svoje hobby. Ľudia ti budú závidieť, ale nikto si neuvedomí to, že si si pred tým niečo odpracoval. Títo ľudia si v tom čase chodili na dovolenky, kupovali si drahé telefóny a neviem čo.

Ide o to myslenie – naučiť sa myslieť a k tým výsledkom sa po čase naozaj dopracuješ. Pasívny príjem nejde vybudovať z večera do rana, je na to potrebný čas a k tomu je potrebné zmeniť myslenie.

Celé to musíš otočiť naopak. Najprv investuj do pasívneho príjmu, ktorý potom vygeneruje peniaze na to, čosi si chceš kúpiť teraz.

Ak sa ti článok páčil, daj mi lajk, zdieľaj ho, alebo napíš komentár.

S pozdravom, Milan